clear-bug-div
Polls
Вкажіть основний критерій при виборі матрацу?
  •   Бренд виробника
  •   Ціна
  •   Жорсткість
  •   Наповнення матрацу
VoteResult

Seven secrets of better sleep

sleeping couple.png

      Бувало, ви йшли спати рано, щоб добре виспатись, а прокинувшись, відчували себе більш втомленим? Або прокидалися бадьорим всього лише після 5-6 годин сну?

      Кількість сну, необхідна для ефективного функціонування організму на наступний день коливається, залежно від індивідуальних потреб і визначається генами. Але в середньому дорослій людині необхідно спати близько восьми годин щоночі. Важливо пам'ятати, що якість так само важлива, як і кількість, коли мова йде про ефективність сну.
      Сон ділиться на чотири етапи, і організм найбільше відновлюється між третім і четвертим етапом (також відомих як фаза повільного або глибокого сну).
      Позбавлення свого організму фази повільного сну загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям, включаючи порушення роботи серця, легень і нирок, розлади настрою чи навіть рак. Ми спимо менш глибоко, як стаємо старшими і, як вважають вчені, це позначається на дегенерації мозку і виникненню когнітивних порушень. Тому цілком імовірно, що ці глибокі фази життєво необхідні, аби тримати мозок у гарній формі.
     

      Гарний відпочинок бере свій початок зі звички здорового сну, дотримання режиму, обмеженні перегляду телевізора, сидіння за комп'ютером перед сном і кофеїну. Але є й інші, менш очевидні речі, які ви можете також зробити:


 1. Слідкуйте за температурою в спальні

      Переконайтеся, що у вашій спальня не надто спекотно. Температура може бути причиною відчуття втоми на наступний день, вважає експерт сну доктор Christopher Winter з лікарні Martha Jefferson Hospital Sleep Medicine Center, штат Вірджинія. Він стверджує, що температура нашого тіла повторює зміну температури в природі, спадаючи до мінімуму близько 5 ранку. Доктор Winter вважає, що оптимальна температура для сну становить 19C.


 2. Прийміть прохолодний душ

      Приймання ванни перед сном здавна було вельми популярним, але якщо вода занадто гаряча, температура тіла може підвищитись, в той час, коли природою запрограмовано, що температура має впасти. Тому замість гарячої прийміть прохолоднішу ванну або ж душ.


 3. Перейдіть на вовняну постільну білизну

      В середньому людина потіючи втрачає щоночі літр води, яку махрова та синтетична постільна білизна не може поглинути. Якщо волога залишається на шкірі, то це викликає накопичення тепла та дискомфорт. Цього достатньо, аби розбудити вас з глибокого сну.
      Ковдри і подушки з вовняним наповнювачем всотує піт і утримує його всередині волокон, допомагаючи регулювати температуру тіла. Вовна надзвичайно добре адаптовується до тіла людини і якщо в ліжку сплять дві людини, вовна буде адаптуватися відповідно до температури кожної людини.
      Іншим варіантом є купівля матрацу з вовняним наповнювачем. Моделі матраців, що містять вовняний шар, ви можете переглянути в категорії «Матраци».


 4. Придбайте більше ліжко

      Ваше ліжко достатньо велике для ваших потреб? Згідно британської організації «Sleep Council», найбільш поширеною скаргою на погану якість сну є турбування одного партнера іншим.
      Якщо ви спите на ліжку вдвох, то повинні бути в змозі лежати пліч-о-пліч, заклавши руки за голову, і при цьому не торкатись один до одного ліктями. Таким чином, мінімальна ширина матрацу для комфортного сну повинна бути не менше, ніж 160 см (з розрахунку 80 см на особу). Дослідження показують, парам краще спати у більшому ліжку.
      Також слід звертати увагу і на довжину матраца - він має бути як мінімум на 10 см довшим, ніж ваш зріст. В нашому інтернет-магазині MaxTop ви можете обрати ліжка та матраци різних розмірів, а також замовити за індивідуальним розміром.


 5. Пийте вишневий сік

      Забудьте про підрахунок овець. Якщо ви хочете міцно заснути, краще випийте склянку вишневого соку. Дослідження університету Northumbria показують, що кислий фруктовий напій значно підвищує рівень мелатоніну - гормону, який регулює сон.
      Добровольців поділили на 2 групи, перша з яких двічі на день протягом семи днів пила 30мл концентрованого вишневого соку а інша - плацебо. Випробування показали, що навіть через тиждень, в першої групи мелатонін був на 15-16 відсотків вище, ніж у групі плацебо і в середньому вони спали на 25 хвилин довше.


 6. З'їжте банан

      Уникайте вживання важких, жирних продуктів, пізніше як за дві години до сну. Жирні страви довго засвоюються, тому ваш шлунок не встигне перетравити спожиту їжу. Однак, легка закуска перед сном може сприяти сну. Ідеальним вечірнім перекусом буде така страва, на перетравлення якої не потрібно багато часу та зусиль. Спробуйте невеличку миску каші з нарізаним бананом або скибку хліба з арахісовим маслом.


 7. Пийте чай з валеріани

      Валеріана була ідентифікована, як засіб від безсоння ще стародавніми греками у другому столітті від Р.Х. Вважається, що екстракт кореня, має позитивний вплив на структуру сну, допомагаючи вам швидше переходити в глибокі фази повільного сну.

Continue